Witaminy na odchudzanie?

Wydaje się, że obecnie bardziej niż kiedykolwiek styl życia i nawyki żywieniowe uniemożliwiają nam pozyskanie z tradycyjnej diety wszystkich składników odżywczych, które wpływają na naszą dobrą kondycję. Dodatkowo stres, warunki otoczenia i zanieczyszczone środowisko zwiększają konieczność zwiększenia ich codziennego spożycia. Zachowanie zdrowej i zbilansowanej diety jest coraz trudniejsze do zrealizowania.

Nawet jeśli będziesz mocno się starać, to raczej ciężko będzie pozyskać wszystkie witaminy i minerały jedynie z produktów spożywczych. Spójrzmy prawdzie w oczy – kto z Nas ma czas, by każdego dnia kontrolować, czy spożył zalecaną i właściwą dawkę manganu? Która kobieta jest w stanie spożywać około 2500 kcal bez ryzyka popadnięcia w nadwagę, żeby zapewnić sobie odpowiedni poziom żelaza w diecie?

Dodatkowo pamiętaj, że większość spożywanych przez Nas produktów spożywczych była przetwarzana i opakowana, co oznacza, że ich wartość odżywcza w mniejszym lub większym stopniu uległa zatraceniu. Także gotowanie, smażenie, itd niszczy witaminy i mikroelementy, które znajdują się w pożywieniu. A więc ostatecznie bardzo trudno jest określić, w jakiej ilości i jakie składniki odżywcze pozyskujesz ze spożywanego jedzenie i ile ich tak naprawdę wykorzystujesz.

A co w kwestii odchudzania? Niestety z reguły wygląda ono w ten sposób, że ograniczamy ilość spożywanych posiłków. Jednak wraz z ograniczeniem niechcianych kalorii siłą rzeczy ograniczamy też spożywanie wartościowych składników jak witaminy i minerały. Popadamy w błędne koło – organizm funkcjonuje coraz gorzej przez niedobory odżywcze, a tym samym coraz gorzej radzi sobie ze zbędnymi kilogramami. W takich sytuacjach możemy zapomnieć, że Nasze odchudzanie będzie skuteczne i trwałe.

Aby ze spokojem o swoje zdrowie i kondycję stosować dietę polegającą na ograniczaniu spożywanych kalorii warto stosować suplementy witaminowo-mineralne. Nawet gdy Twoja dieta odchudzająca będzie uboga w składniki odżywcze to braki uzupełnisz stosując suplementy. Najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie Formuły 2 – Multiwitaminy Herbalife, gdyż jest to odpowiednio zbilansowany kompleks 23 witamin i niezbędnych minerałów. W dodatku zawarte w nim składniki są naturalnego pochodzenia – wytworzone z roślin. Zatem nie musisz już dłużej niepokoić się czy Twoja dieta będzie wartościowa, gdy zaczniesz stosować Multiwitaminy Herbalife. Twoje odchudzanie na pewno będzie bardziej skuteczne.

Witaminy-wspieraja-odchudzanie

Pamiętaj, że organizm wykorzystuje te składniki do ponad 100.000 procesów zachodzących w Twoim organizmie – także te odpowiedzialne za odchudzanie, metabolizm, przemianą tłuszczu w energię, regulowanie apetytu, itd. Poniżej przedstawiamy „Wielką Piątkę” witamin i niektóre minerały.

Witamina A
Niezbędna do zdrowego systemu immunologicznego oraz rozwoju i regeneracji skóry.
Znajdziesz w rukwi wodnej oraz czerwonych/pomarańczowych produktach spożywczych jak melony, marchew, mango.
Wiesz, że witamina A jest znana jako witamina wzrostu?

Witaminy z grupy B.
Niezbędne do przekształcenia spożywanego pożywienia w energię.
Znajdziesz w większości warzyw, w tym strączkowych oraz rybach i kurczaku.
Wiesz, że witaminy z grupy B znajdują się praktycznie w każdej komórce Naszego ciała?

Witamina C.
Niezbędna do wzmocnienia odporności, tworzenia kolagenu i kości, zwalczania szkodliwych oksydantów.
Znajdziesz w papryce, pomidorach, kiwi.
Wiesz, że przetwarzanie produktów spożywczych pozbawia ich witaminy C?

Witamina D.
Niezbędna do wzrostu kości i regeneracji.
Znajdziesz w tłustych rybach (np. śledziach, makreli) i produktach mlecznych.
Wiesz, że witamina D może być wytwarzana w Naszym organizmie przy kontakcie skóry z promieniami słonecznymi?

Witamina E.
Niezbędna do… odpowiedniego wykorzystania tlenu w organizmie, wspierania systemu immunologicznego, zwalczania oznak starzenia się.
Znajdziesz w tuńczyku, awokado, fasolce i ziarnach.
Wiesz, że witamina E jest szczególnie potrzebna do ochrony organizmu przed zanieczyszczeniami pochodzącymi ze spalin samochodowych, klimatyzacji i dezodorantów.

Choć w porównaniu z witaminami potrzebujemy jedynie niewielką ilość minerałów, są one nie mniej ważne dla ogólnego dobrego samopoczucia i prawidłowego funkcjonowania. Czy wiesz, że organizm człowieka składa się w 4% z minerałów?

Jod.
Niezbędny do kontrolowania metabolizmu i zdrowego trawienia.
Znajdziesz w rybach, krewetkach, mleku i serach.

Magnez.
Niezbędny do utrzymania spoistości kości, nerwów i mięśni (razem z wapniem).
Znajdziesz w orzechach, ziarnach, soczewicy, zielonych warzywach (te produkty także są bogate w wapń).

Żelazo.
Niezbędne do produkcji czerwonych krwinek oraz transportu tlenu w organizmie.
Znajdziesz w mięsie, rodzynkach, pietruszce.

Cynk.
Niezbędny do wytwarzania insuliny, ochrony i naprawy DNA.
Znajdziesz w ostrygach, życie, żółtkach jajka.

Planujesz skuteczne odchudzanie poprzez niskokaloryczną dietę? Obawiasz się, że nie będziesz w stanie pogodzić prawidłowego odżywiania i dostarczania do organizmu wszelkich składników odżywczych z potrzebą obniżenia ilości zjadanych kalorii? Stosowanie suplementów witaminowo-mineralnych to mądra decyzja. Najlepiej sięgnij po Multiwitaminy Herbalife – bogata formuła, pełen wachlarz niezbędnych minerałów i witamin, łatwo przyswajalne i w pełni naturalne. Spraw by Twoje odchudzanie miało szanse stać się skuteczne…

Multiwitaminy-Herbalife-kompleks-witamin-i-skladnikow-mineralnych

Dodaj komentarz