Wejdź do sklepu!
Wyszukiwarka
Zacznij od podstaw...
Subskrypcja

Informacje o Otyłości

PORADY I ARTYKUŁY+ » Nadwaga i otyłość » Informacje o Otyłości

Problem otyłości i nadwagi jest coraz powszechniejszy i dotyka coraz większej ilości osób. To już nie tylko kwestia urody i wyglądu, a zdrowia. Światowa Organizacja Zdrowia informuje, że otyłość przybrała rozmiary epidemii i należy do groźnych chorób cywilizacyjnych. W niektórych krajach liczba osób z nadmierną wagą sięga 2/3 całej populacji… Mimo coraz większej świadomości potrzeby racjonalnego odżywiania oraz zagrożeń związanych z otyłością i tak społeczeństwo tyje na potęgę… Nie poddaj się nadwadze!

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 • tkanka-tluszczowa-piec-najwiekszych-mitow.jpg

  Tkanka tłuszczowa – 5 mitów

  2014-09-16 20:45

  Myślenie o tym jak pozbyć się tkanki tłuszczowej zajmuje Nam dużo czasu. Jednak jak na tak dużą ilość poświęconego jej czasu to jest ona chyba jedną z najgorzej rozumianych tkanek w ludzkim ciele.Szczypiemy ją i pociągamy marząc by zniknęła, tak jakby była niepotrzebnym „czymś” co praktycznie niczemu nie służy – poza przypominaniem nam, że nie jesteśmy w formie lub za dużo jemy.

 • odchudzanie-z-niechcianych-miejsc.jpg

  Odchudzanie z niechcianych miejsc

  2014-09-16 20:42

  Czy w ogóle odchudzanie z niechcianych miejsc jest możliwe?Założę się, że rzadko zdarza się osoba, która może stanąć nago przed lustrem i nie zauważyć kilku miejsc wymagających pracy. Większość z nas staje przed lustrem szczypiąc, uciskając i marząc by te dodatkowe kawałki tłuszczu na brzuchu, pupie czy plecach – po prostu zniknęły.

 • czym-jest-otylosc-i-nadwaga.jpg

  Czym jest otyłość i nadwaga?

  2014-09-16 20:32

  Otyłość to choroba cywilizacyjna krajów rozwiniętych, która w coraz większym stopniu dotyczy też naszego społeczeństwa. Ludzie cierpiący z powodu zbyt dużej wagi często „pracują” na nią przez lata, lekceważąc związane z nią zagrożenia. Niesłusznie – nadwaga i otyłość zwiększają ryzyko występowania wielu poważnych chorób. Aby się ich ustrzec, trzeba poznać kilka podstawowych faktów dotyczących otyłości.

 • statystyki-otylosci-w-Polsce-i-na-Swiecie.jpg

  Statystyki otyłości w Polsce i na Świecie

  2014-09-16 20:29

  Przedstawiamy przybliżone dane statystyczne i wykres graficzny otyłości i nadwagi osób w Polsce i wybranych krajach świata, aby mieć ogólne pojęcie jak to wygląda u Nas. Jednak trzeba pamiętać, że im więcej źródeł statystycznych udało się znaleźć tym więcej rozbieżności danych występowało. Ciężko jest jednoznacznie stwierdzić, że w poszczególnych państwach dokładnie taki a nie inny odsetek osób boryka się z otyłością lub nadwagą. Dane przedstawione poniżej należy traktować poglądowo, a nie ściśle statystycznie.

 

Komentarze

Komentarz
Facebook